Pagina 1 van 2
Geen aandrijving meer
Geplaatst: 23 aug 2012, 19:24
door Pet
Vandaag was mijn vrouwtje met de dochter onderweg zij hoorde een knal en dacht dat ze een tak had geraakt,
toen ze een bocht nam viel de aandrijving weg en hoorde ze een ratel geluid.
De auto opgesleept op het werk op de brug gezet.
Na demo van de motorplaat blijkt de aandrijfas los te zijn gekomen van de homokineet.
De hoes is ingeschuurd die moeten we gaan vervangen de rest goed terug monteren en goed borgen dan alles weer terug bouwen en rijden met die audi
Al met al valt het nog mee een paar uurtjes werk en alles komt goed
Gr peter
Geen aandrijving meer
Geplaatst: 23 aug 2012, 21:20
door pionok
Heb je het over de binnenste of buitenste homokineet?
Misschien kun je een fotootje plaatsen. En als je weet wat de oorzaak is, deze hier even plaatsen.
succes ermee.
gr. rene
Geen aandrijving meer
Geplaatst: 23 aug 2012, 22:22
door Thck
Dit is heel vreemd, normaal gesproken kan de as in gemonteerde toestand niet uit de homokineet komen (te weinig ruimte). Ik vraag mij dan ook in alle ernst af of je het zo simpel kunt oplossen zoals jij dat hier hebt voorgesteld!
Mij lijkt dat een nieuwe aandrijfas (inclusief de homokineet) de echte oplossing zal gaan worden (gezien het feit dat je voor montage van de hoes de as as toch onder de auto moet uithalen en uiteen moet nemen is het zowieso waarschijnlijk verstandiger om deze dan maar gelijk te vervangen aangezien de kogels mogelijk beschadigd zijn.
We gaan het waarschijnlijk nog horen.
Theo
Geen aandrijving meer
Geplaatst: 24 aug 2012, 00:01
door Pet
Ik ga het doen zoals beschreven ik ben zelf monteur dus dat komt goed
Waarschijnlijk is in het verleden de hoes vervangen en is de borgveer niet goed gemonteerd
Als deze losspringt dan kan de as de homokineet indrukken zo kan de as los komen van de homokineet
Denk hierbij aan het uit en inveren van de auto de as wordt dan langer bij het uitveren en korter bij het inveren
Het is gewoon een ongelukige samen loop van omstandigheden
Gr pet
Theo
Je kunt een homokineet uitelkaar nemen en schoonmaken controleren en weer demonteren denk er aan dat je hem wel goed invet
Als er geen schade is aan de as waarom dan vervangen!
Mocht er een homokineet kapot zijn kun je die los vervangen
Ik ben nog van de oude stempel waarom zou je iets vervangen dat niet kapot is!
Theo mag ik vragen wat je beroep is
Geen aandrijving meer
Geplaatst: 24 aug 2012, 15:02
door Pet
Auto is klaar kosten 23 euro
Loopt als een trein
Geen aandrijving meer
Geplaatst: 24 aug 2012, 15:12
door Pet
Als een amateur de draagarm gedeeltelijk los haalt om een draagarm rubber te vernieuwen en daar bij de verkeerde en lompe kracht gebruikt kan de borgveer verschuiven
na verloop van tijd loopt de as dan uit het homokineet dit hebben we bij ons op het werk geconstateerd
Het is dus wel zeker mogelijk
Als de omstandigheden kloppen dan komt de as los van de homokineet
De homokineet vangt de lengte verschil op van het in en uit veren daar voor is hij ontwikkeld
Anders had er wel zo'n koppeling opgezetten als er een in de doppendoos zit (kniestuk)
Pet
Geen aandrijving meer
Geplaatst: 24 aug 2012, 15:53
door Thck
Zo als ik al zei, dit zijn dus niet de "normale" omstandigheden waardoor het gebeurd is.
Toch even corrigeren, de functie van de homokineet is niet om de verschuiving in axiale richting op te vangen! De homokineet is geplaatst om de oneenparige hoekverdraaiïng op te vangen, dat kan n.l. met een "gewone" kruiskoppeling niet die kan alleen eenparige hoekverdraaiïng opvangen en dan nog maar tot max. 20 graden hoek (vroeger werden er twee achter elkaar geplaatst om dit op te vangen, denk aan de oude 2CVtjes (eendjes) die dan schokkend door de bocht gingen).
.
Dit is nodig gezien het feit dat het aangedreven wiel tijdens het draaiën zowel onder een hoek draait naar links en recht moeten kunne draaiën en tegelijkertijd onder een hoog/laag hoek en dat alles zonder schokkende beweging.
Het schuiven om de lengteverandering op te vangen geschiedt normaal gesproken in het deel dat aan de bak geschroefd zit (of bij andere merken in de bak gestoken).
Theo
Geen aandrijving meer
Geplaatst: 24 aug 2012, 17:05
door Pet
Het deel dat aan de bak wordt geschroeft is de binnenste homokineet
Het deel aan de bak kan niet schuiven als je alleen de as aan de bak schroeft en niet aan de fusee dan kun je de als inschuiven dus de homokineet vangt ook de lengte verschil op
Ik heb dan ook 18 jaar ervaring bij een vw audi dealer
Ik zit nu al zo'n 10 jaar bij een schadebedrijf
Gr pet
Geen aandrijving meer
Geplaatst: 24 aug 2012, 17:43
door Thck
Ik laat nu even in het midden of dat schuiven van de homokineet al dan niet kan, dit staat los van de functie!
De functie blijft om de oneenparige beweging op te vangen en het eventuele schuiven is dan een bijkomstigheid die in de constructie is meegenomen maar niet de reden van de plaatsing van de homokineet
(indien er geen oneenparige beweiging zou zijn dan kon immers ook worden volstaan met een "normale" kruiskoppeling al dan niet uitgevoerd met kogels en die schuifbaar maken).
Je moet dit een beetje zien als een condensator bij de ouderwetse ontsteking met contactpunten (met 18 jaar ervaring als monteur ken jij die dus nog wel), meestal wordt gezegd dat deze erop zit om het inbranden van de punten te voorkomen, echter dat is niet de functie van de condensator, de functie is om te zorgen dat de stroom die via de punten naar massa vloeit snel af te breken (door zijn ontlading) waardoor er in de bobine een hoge inductiespanning ontstaat. Dat daarbij wordt voorkomen dat de punten inbranden is dan een bijkomstigheid die mooi is meegenomen door de werking van de condensator.
Theo
Geen aandrijving meer
Geplaatst: 25 aug 2012, 00:23
door Audi_gekkie
Zeg heren we gaan elkaar hier niet lopen aftroeven hè :lol: