Pagina 1 van 1

Nieuw geluid, oorzaak (nog) onbekent

Geplaatst: 08 jul 2016, 12:51
door Blaudi
Sinds afgelopen week is er in het vooronder van mijn 1.4tdi [ATL] een geluid bijgekomen wat ik niet kan verklaren.
Gisteren heb ik de onderplaat eens verwijderd om beter kunnen kijken en luisteren, maar zonder succes.

Aanvankelijk leek het mij een losse of gescheurde luchtslang, maar dit kan ik niet terugvinden onder de motorkap.

Wat heb ik dan wel gevonden
- Het geluid lijkt rechtsvoor vandaan te komen. in de buurt/ onder luchtweger.
- laag, hol geluid
- slang/ buis onder, naar de radiator heeft een afgebroken beugel, maar dit lijkt al erg lang zo te zijn.
- Turbo heeft een oliedruppel aan de onderste bout, maar daar komt het geluid ogenschijnlijk niet vandaan
- de spanrol van de multiriem gaat tijdens stationair als een malle op-en-neer. Maar ik weet hier niet wat een normale beweging is.
- de auto rijdt er niet anders om.

Heeft iemand ideeën wat het kan zijn?

Nieuw geluid, oorzaak (nog) onbekent

Geplaatst: 08 jul 2016, 13:28
door Audi_gekkie
Dat een na laatste punt is niet normaal en ik zou er zeker niet mee doorrijden!
Vermoedelijke komt het geluid ook daar vandaan. Trek maar eens aan een strakke elastiek en je krijgt hetzelfde geluid als je omschrijft.
Waarschijnlijk is één van de spandempers overleden.

Nieuw geluid, oorzaak (nog) onbekent

Geplaatst: 08 jul 2016, 13:29
door Audi_gekkie
Wanneer is de distributieriem gedaan?
Misschien alleen de riemen vervangen zonder de geleiderollers. Dit gebeurt vaker bij slechte garages.

Nieuw geluid, oorzaak (nog) onbekent

Geplaatst: 08 jul 2016, 13:31
door Ron47
Ja die spanrol kan behoorlijk staan oscilleren. Geeft allerlei rotgeluid en. De snaar kan hoogstens breken. Is makkelijk te fixen.

Nieuw geluid, oorzaak (nog) onbekent

Geplaatst: 08 jul 2016, 13:32
door Ron47
Ik bedoel dus de spanrol van de dynamo en aircopomp en niet de distributie.

Nieuw geluid, oorzaak (nog) onbekent

Geplaatst: 08 jul 2016, 13:56
door Blaudi
Distributie is bij 120.000 en bij 190.000 gedaan. De A2 heeft nu 260.000 gelopen.

De rol van de distributie checken is niet echt makkelijk, dan kan ik hem ook al bijna vervangen.

Die spanrol van de multiriem maakt veel bewegingen inderdaad.

Nieuw geluid, oorzaak (nog) onbekent

Geplaatst: 08 jul 2016, 13:57
door Ron47
Ja die spanrol is de oorzaak van die herrie.

Nieuw geluid, oorzaak (nog) onbekent

Geplaatst: 11 jul 2016, 07:43
door Blaudi
Wanneer ik de achterruitverwarming en de lampen tegelijk aan zet, verandert het geluid. Dus het is inderdaad logisch dat de spanner het is. Ik ga deze vandaag maar eens bestellen.

Nieuw geluid, oorzaak (nog) onbekent

Geplaatst: 20 jul 2016, 07:57
door Blaudi
Spanrol en riem vervangen. De spanrol die er af kwam, was de eerste.... :o. 2004 staat er in. Dus deze heeft geen schuld na 270.000 km. Maar het geluid lijkt weg te zijn, ondanks dat er aan de oude niets te zien is wat kapot lijkt te zijn.

Nieuw geluid, oorzaak (nog) onbekent

Geplaatst: 24 sep 2016, 20:30
door Blaudi
Direct na het vervangen van de spanrol was het geluid er weer. Het was iets anders wat al ruim beschreven stond hier het forum, de vrijlooppoulie. Ik had er nog niet eerder van gehoord, maar nu weet ik precies wat dat ding doet. Naast het super irritante geluid, kon ik de laatste tijd ook niet meer 50 in de vier rijden. Nadat vandaag de poulie heb vervangen kan dat ook weer <3 .

Een nog ff 1:26.8...... Wat een topauto