Pagina 1 van 2

5 waarschuwings lampjes

Geplaatst: 15 sep 2017, 16:40
door siebedejong
Na aankoop van de auto kwamen er waarschuwingslichten in het dashboard. EPC, ASR, ABS, motorlampje en in het midden van de dashboard een rem waarschuwing. 2x bij van der brug Heerenveen geweest. Eerste keer zijn de glasklep en egr afgesteld en een fabriek reset. Na een tijdje weer alle lichtjes op het dashboard aan. Voor de tweede keer naar de garage. De hele auto is doorgemeten en er was een massa probleem gevonden. Dit is opgelost en na een paar proefritten door de monteur konden we vandaag de auto weer ophalen. Mijn vrouw is vanaf de garage naar school gereden om de kids te halen. Na wegrijden vanaf school drie keer piep (midden in het dashboard de rem waarschuwing weer aan) en het motorlampje en even later EPC en ASR... ZUCHT... Weet iemand wat er aan de hand kan zijn?

5 waarschuwings lampjes

Geplaatst: 15 sep 2017, 18:53
door Peter_Maathuis
Dit soort problemen komt meer voor, dus geen reden voor paniek.
Is de auto uitgelezen met VCDS en wat kwam daar uit?

Mijn gevoel is dat je twee (niet gekoppelde) akkefietjes hebt: ik zou het gasklephuis eens goed schoonmaken - (de)monteren kost 15 min. Bij mij(n vorige A2, ook AUA) loste dat het EPC en motor management lampje op.

Daarnaast zou de remmen-"kerstboom" (ASR, ABS en algemene rem-waarschuwing met 3 piepjes) kunnen worden veroorzaakt door lage boordspanning: bij mij bleven die problemen weg na vervangen van accu en dynamo.

Maar wellicht geeft VCDS nuttige aanwijzingen in een andere richting.

5 waarschuwings lampjes

Geplaatst: 15 sep 2017, 20:59
door siebedejong
Glasklep was kort geleden vervangen door de vorige eigenaar. Lage spanning kan ook het motorlampje laten branden? Over hoeveel volt hebben we het dan?
Vcds heb ik niks van mee gekregen van de garage.

5 waarschuwings lampjes

Geplaatst: 15 sep 2017, 22:25
door Peter_Maathuis
Bij lage spanning (zeg onder de 12 Volt, dus accu bijna leeg en dynamo die niet bijlaadt) kunnen er allerlei rare effecten optreden.
Bij draaiende motor moet je ca 14 Volt boordspanning hebben.

Als het motor management lampje aangaat, staat er zeker een foutmelding in de ECU - op te vragen met VCDS (misschien een forumgenoot bij je in de buurt?), maar uitlezen kan ook met een goedkope ELM327 bluetooth dongle in de OBD-poort en (gratis) Torque lite op je smartphone.

5 waarschuwings lampjes

Geplaatst: 15 sep 2017, 22:35
door HansJan
Ter aanvulling: VCDS is het systeem waarmee je de computer kunt uitlezen én programmeren. Dit is het eerste advies wat we over het algemeen geven wanneer storingen optreden. Een dealer die op zoek gaat naar een oorzaak van een probleem zonder eerst met VCDS (of gelijkwaardig product zoals @Peter_Maathuis beschreef) de fouten uit te lezen, zoekt als snel naar een speld in de hooiberg. Of de monteur moet een échte A2 kenner zijn ;)

5 waarschuwings lampjes

Geplaatst: 16 sep 2017, 00:10
door siebedejong
De auto is zeker wel uitgelezen, met de service adviseur van vandenbrug.nl nog over gehad. Ik mag ook graag pluizen op internet en lees ook dat een rem schakelaar het probleem kan zijn dat al die lampjes aangaan. Mijn vrouw kwam net thuis en nu branden er helemaal geen lampjes meer vertelde ze. Vergeten te vertellen dat ze bij de garage ook naar de distributie riem hadden gekeken, maar die stond goed.

5 waarschuwings lampjes

Geplaatst: 16 sep 2017, 06:02
door AudiFanSedert1971
Sowiso gebruikt een willekeurig garagist altijd een diagnose systeem voor opzoeken of wel uitlezen van een storing dit is ongeacht de ervaring van de monteur of kennis een merk of type wagen.

Of de monteur garagist is in zijn vrije tijd helderziende of knuffelaar met auto's wie weet.. :p effin haha.

En zo te merken was het een erkende Audi dealer..maar niet elke dealer heeft de kennis in huis verworven van een A2 er te weinig toen verkocht zijn bij sommige Audi dealers.

Maar dit is niet alleen bij Audi dealers zo ,vaak bij universele garage's zo de kennis soms ver te zoeken is,ook vele monteurs elders gaan zijn werken binnen het Vag concern of ellders ..

Lijkt mij ze de accu op conditie hebben bekeken via de vcds de boordspannng dynamo te checken etc
Gewoon ook de standaard prcedure binnen Vag concern of elke garagist.

Had de dealer dan ook de fout melding kunnen reproduceren of niet dat is mij onduidelijk uit uw verslag.

Mochten jullie nog steeds problemen hebben ga terug naar uw garage.maar kan de kosten doen oplopen bij de oficiele erkende audi dealer.

Of zoek een Audi specialist of een ex dealer van audi is geweest in friesland op met kennis van expliciet ook kennis heeft van een Audi a2.

Probeer familie bedrijf Terpstra ( http://www.autobedrijfterpstra.com) ook zeer bekend bij de overige audi club's

Soms ook bij Audi dealers in friesland bekend ziin en zeker dealer .zoals Bourguinon te leeuwarden alwaar meeting audi club Aacn vaak plaats vinden

Die overigens ook veel expertise in huis heeft ,ik weet ze daar A2's in onderhoud hebben.

Geef ook aan je bij een audi club bent...zou zeker kunnen helpen ze uiterste best doen zover ze kunnen een ander dealer er niet uit komt.

Op forum zijn er ook wel overigens diverse specialisten zoals koop9 te vinden elders in het land.

Succes verder..

5 waarschuwings lampjes

Geplaatst: 16 sep 2017, 10:05
door Karel
Siebe,
het is niet naast de deur maar onze A2 gaat alleen nog naar "Koop9", hier welbekend op het forum onder die naam. Een échte A2 kenner. Het is de rit naar Haarlem meer dan waard! Scheelt heel veel tijd, geld en ergernis!

5 waarschuwings lampjes

Geplaatst: 16 sep 2017, 16:33
door AudiFanSedert1971
Toch wil ik dit hier plaatsen en met jullie delen....

Klinkt gek of toch niet blijkt het ,toevallig ?

Bij kmstand 309.000km een benzine versie BBY en nog heel fit.

Zelf herrinnerde ik mij nu in de maand juli 2017 het zelfde euvel.
Maar de oorzaak was blijkbaar heel iets simpels achteraf lachwekkend gelukkig.

Ik reed op late middag uren weg van huis dus met koude motor!

Nog niet eens 4 km verderop de hele kermis op mijn dashboard...

Zie bijlage foto.

Motor afgezet in motorruimte gekeken ..zag niks geks of zo ..totdat ik de klep erop deed..en de na de 1e vergrendeling aandraaide .oeps ik zag de peilstok er niet in zat. :#

Is dus thuis gebleven dat was ik dus vergeten olie peilstok die ik de avond ervoor eruit had gehaald na een lange rit.

Zodat ik de volgende dag netjes de olie kon peilen zonder olie restjes in de peilstok geleiderbuis blijft zitten en ik zo meetfout voorkom.

Maar de middag erop was ik dus peilstok vergeten te peilen en ben gaan rijden . :#

Ik bedoel maar...wat het kan zijn..de ene A2 is de ander dus niet dus uitlezen kan echt geen kwaad...als je maar de fouten noteerd voor later en dan laat verwijderen.

Ervaren vriend bezocht van garage Sam te amsterdam .

Uitgelezen 2 fouten via Bosch uitlees systeem .

sporadische foutcode's

p1553 absilute druk inlaatspruistuk / sensor barometrische
druk verhouding
&
p 1504 luchtaanzuigsysteem lek herkend sporadisch.

Waarschijnlijk gerelateerd met uitlaatgassen door de druk sensoren opgemerkt waren etc in luchtoevoer slangen etc aanwezig zijn door missende oliepijlstok ?

Dus een soort 2e carterontluchtingssysteem maar dan zonderdie regelklepje...door die open oliepijlstokbuis naar het carter.

Nu inmiddels 314.000 km op de klok ...geen storingen meer gezien...


Dit kan mij inziens ook gegenereerd worden door gescheurde geribbelde carter ontluchting slang of de unit zelf en of oliedop ring lek.

olie pijlstok buis met die bocht naar het carter loopt gebroken of los door een schade of reparatie voorzijde vergeten vast te zetten ?

5 waarschuwings lampjes

Geplaatst: 18 sep 2017, 09:06
door Spinazie
Om even terug on topic te gaan:

Zoals eerder gezegd: uitlezen, en post de foutcode hier. Kan iets simpels zijn als de remlichtschakelaar, maar ook een sensor van de rembekrachtiger oid in het vervelendste geval. Hoe dan ook, zolang je geen verschil met remmen voelt zou ik er mee door rijden maar wel op korte termijn naar laten kijken.