Pagina 1 van 2

Remschijven + Garage omgeving Utrecht/Hilversum

Geplaatst: 31 aug 2011, 13:18
door MvdD
Er is zojuist een lampje gaan branden dat mijn remblokken/remschijven vervangen moeten worden. Dit is de eerste keer dat ik de A2 wegbreng naar de garage maar zit te twijfelen waar ik hem naartoe ga brengen.

Ik kan hem naar Audi Centrum Utrecht brengen, maar ook naar andere garage's waar ze Audi's repareren. Het maakt voor het onderhoudsboekje en latere verkoop toch niet echt uit waar ik het laat doen? Heeft er iemand nog een aanrader voor een goede garage in de omgeving Utrecht/Hilversum?

Het gaat bij Audi Centrum Utrecht €330 inc. BTW kosten en ze zijn er een uurtje mee bezig. Is dit redelijk qua prijs?

Ze kunnen wel pas over iets meer dan een week tijd maken.

Remschijven + Garage omgeving Utrecht/Hilversum

Geplaatst: 31 aug 2011, 14:42
door Romulus
Hee, ben jij er ook nog? 8-)
Bevalt-ie?

Deze werkzaamheden moet elke garage kunnen uitvoeren. Duurder dan bij Audi zelf zul je het niet krijgen (tenzij er acties zijn, weet ik niet). Ik zou persoonlijk niet naar fastfitters gaan vanwege de reputatie dat er weinig deskundig/gemotiveerd personeel werkt en dat men probeert meerwerk binnen te halen door je op allerlei kennelijke gebreken te wijzen. Zelf heb ik mijn auto's al zo lang ik ze heb, in onderhoud bij een Bosch Car Service. Belangrijk is dat jij je bij je garage thuisvoelt en ze vertrouwt (technisch en financieel). Misschien is dit wel een mooi moment om een goede uit te zoeken.

Let op: vraag of de monteur ervaring heeft met het opkrikken van de A2. Als hij de stempels van de brug onder de kunststof dorpel zet, sneuvelt deze. Er zijn speciale krikpunten onder de auto. Zie onze aanbeveling in de aankooptips-thread. Als je het niet vertrouwt, check dan je dorpels vooraf en achteraf (fotootje).

Remschijven + Garage omgeving Utrecht/Hilversum

Geplaatst: 31 aug 2011, 14:44
door falcon
Niet toevallig zelf een beetje handig?
Set ATE remblokken kost 41,65
2 ATE remschijven kost 2 x 35,69 = 71,38
Aan materiaal ben je dus 113,03 kwijt bij x1autoteile.de.
Enige lastige is 't terugdrukken van de remcilinder omdat de nieuwe blokken dikker zijn, maar dat kan bijv met een lijmtang. Heb je gauw paar euro's verdiend!

Remschijven + Garage omgeving Utrecht/Hilversum

Geplaatst: 31 aug 2011, 15:19
door pionok
het is allemaal idd niet zo moeilijk. Er zijn wel 2 dingen waar je even op moet letten.
Bij de meeste remschijven zit er een torx boutje ingedraaid. Deze zie je zitten als je het wiel verwijderd. Zorg dat je hier een goede torx dorp voor gebruikt, anders kun je hem gaan uitboren, dat wil je niet.
Ten tweede. Als je bijvoorbeeld een lijmtang of wat dan ook gebruikt, pas dan goed op voor je rubbers van je cilinder. Als je deze beschadigd, zullen deze ook vervangen moeten gaan worden.

Garages hebben hier speciale setjes voor om het terugdraaien van de cilinder te vergemakkelijken. Je kan de cilinder dus niet zomaar recht terugduwen.

Succes.
rene

Remschijven + Garage omgeving Utrecht/Hilversum

Geplaatst: 31 aug 2011, 16:00
door Johan
En als je niet zo handig bent (of er geen zin in hebt), weer ik nog wel een adresje de andere kant op (omgeving Zaltbommel). Zijn mijn auto's (3 stuks) al 11 jaar in onderhoud en is ook nog eens audi specialist.

PB maar bij interesse.

Remschijven + Garage omgeving Utrecht/Hilversum

Geplaatst: 01 sep 2011, 17:57
door MvdD
Jazeker ik ben er nog steeds! Haha ik ga vandaag de auto wassen en schoonmaken en zal dan eens proberen wat foto's te maken, die hebben jullie nog steeds tegoed namelijk ;)

Verder is het voor ca €220 inderdaad wel de moeite waard zelf te doen. Probleem is alleen dat ik nog nooit ook maar iets zelf heb gedaan aan een auto. Ik schuw niet om dingen zelf aan te pakken (compleet huis gerenoveert, inclusief dak etc.), als ik maar wel een 'guide' heb die ik kan volgen of een zeker vorm van uitleg. Ik ben namelijk onbekend met de technische kant van auto's.

Wat heb ik verder aan gereedschap nodig? En lijkt me dat ik naar een doe-het-zelf-garage toe moet voor een brug he?

Ik heb verder wel een vriend die extreem handig met auto's is, hij is alleen ongelovelijk druk en kan zijn tijd eigenlijk niet missen. Stel ik zou het met hem op de brug gooien, hoelang zouden we dan samen bezig zijn?

@Johan
Ik ben zeker wel benieuwd naar dit adresje. Maar dan krijg ik zeker geen officiële stempel in mijn onderhoudsboekje toch? Gaat dit de mogelijke verkoop in de toekomst heel erg benadelen?

Remschijven + Garage omgeving Utrecht/Hilversum

Geplaatst: 01 sep 2011, 20:08
door lemoi
op de duitse site is een uitleg over het vervangen van remmen met alles erop er eraan. Zal straks eens kijken voor een linkje

Remschijven + Garage omgeving Utrecht/Hilversum

Geplaatst: 01 sep 2011, 23:56
door falcon
[quote="MvdD"]Stel ik zou het met hem op de brug gooien, hoelang zouden we dan samen bezig zijn?[/quote]Samen met iemand die handig is met auto's én gebruik makend van een brug > dat moet in anderhalf uur wel lukken! Overigens, voor het vervangen van je remschijven + blokken heb je beslist geen brug nodig hoor! En je hebt ook geen speciaal gereedschap nodig om de remzuiger terug te duwen, bij schijfremmen voor is dat niet nodig (schijfremmen achter hebben zuigers die over een schroefdraad lopen en dus niet zomaar ingeduwd kunnen worden maar ingedraaid moeten worden).
Dus:
- wielbouten van spanning halen (nog niet eruit)
- wiel (wagen) opkrikken, blokken achter overige wielen zodat auto niet weg kan rollen.
- wielbouten verwijderen en wiel eraf pakken
- remklauw los schroeven (vanaf achterkant, imbusschroef boven en onderzijde onder een rubberen dopje)
- remklauw van schijf wrikken (zit aan onderkant ingehaakt dus bovenkant eerst loshaken)
- zodra remklauw los is zorgen dat er geen kracht op remleiding komt (zekeren met touwtje oid)
- remblokken eruit pakken
- kruiskopschroef remschijf losdraaien (met een hele grote kruiskopschroevendraaier)
- remschijf met houten hamer rondom los tikken
- nieuwe remschijf bevestigen (eerst naaf goed schoonmaken) door kruiskopschroef weer vast te zetten, let op dat gaten wielbouten vrij zijn (controleer door 2 wielbouten in te draaien)
- remzuiger met zuigerterugduwgereedschap in remcilinder terugdrukken (of met lijmtang terug trekken). Voordat de remzuiger wordt teruggedrukt, een deel van de remvloeistof met een plastic fles uit het remvloeistofreservoir zuigen. Anders kan - vooral wanneer tussendoor remvloeistof is bijgevuld - remvloeistof uit het reservoir lopen en schade aan de lak veroorzaken.
- vóór het plaatsen van de remblokken de geleidingsvlakken schoonmaken en een beetje kopvet op achterkant aanbrengen (niet op zijde die in contact komt met schijf uiteraard)
- remklauw terug bevestigen, let op dat onderkant weer goed ingehaakt wordt
- 2 inbusbouten vastdraaien en rubberen dopjes er weer op
- na vervanging remblokken, rempedaal bij stilstaande auto een paar keer krachtig intrappen, zodat de remblokken zich kunnen zetten
- na het vervangen van de remblokken het remvloeistofpeil controleren

Je hebt 1 setje remblokken met een stekker voor je slijtageindicator, hier stekker voorzichtig losmaken en nieuwe weer vast klikken.

Na eerste kant gaat de andere kant natuurlijk nog veel sneller! Succes!

Remschijven + Garage omgeving Utrecht/Hilversum

Geplaatst: 02 sep 2011, 00:48
door MN-NL
Da's een prima beschrijving!

Kleine aanvullingen:
- de remblokken met de slijtageindicator zitten linksvoor;
- als je de voorkant doet kan je de auto gewoon op de handrem zetten, dan gaat hij nergens heen;
- liefst assteunen gebruiken, niet sleutelen aan een auto die alleen op een krik staat;
- een oude lap rondom het reservoir gewikkeld voorkomt dat eventueel gelekte remvloeistof vervolgens de lak vernaggelt;
- nieuwe blokken moet je inremmen! Zeker op gebruikte schijven. Dus: de eerste tijd voorzichtig rijden, vooral bij remmen even wat extra afstand houden. En op een vrije weg vanaf behoorlijke snelheid paar keer vol remmen (net niet in de ABS) zodat de blokken een paar keer goed warm worden. Daarna remmen ze doorgaans wezenlijk beter....

En als je een huis kunt verbouwen kan je ook remblokken en schijven wisselen hoor, gewoon met gezond verstand en met beleid aan de slag. En als je het niet vertrouwt kan je er altijd nog iemand bijhalen!

Suc6, Marc

Remschijven + Garage omgeving Utrecht/Hilversum

Geplaatst: 02 sep 2011, 12:33
door Johan
[quote="MvdD"]
@Johan
Ik ben zeker wel benieuwd naar dit adresje. Maar dan krijg ik zeker geen officiële stempel in mijn onderhoudsboekje toch? Gaat dit de mogelijke verkoop in de toekomst heel erg benadelen?[/quote]

Ook hij geeft gewoon een stempel in het boekje, heeft goede referenties bij Audi (zowel lokale dealer als importeur) en mocht het zo zijn dat het waardevermindering zal geven; Dat prijsverschil heb je tegen die tijd er al lang uit!