Pagina 1 van 1

Boost pipe speling ATL (idem BHC?)

Geplaatst: 27 dec 2021, 14:39
door Airspeed
Sinds ik deze auto heb, viel we op dat de aansluiting van de drukslang die de turbo uitkomt nogal speling heeft:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=F2ew6tqWDAg[/youtube]

Nu leek me dat niet echt goed afdichten (nooit echt goed kunnen testen). Bij loshalen vielen ook de wat beschadigde nokjes op:

Afbeelding

Het schijnt dat de AMF een andere verbinding heeft, maar dat de latere BHC 75pk diesels dezelfde aansluiting hebben.
Uiteraard wil ik de flens graag vervangen zonder bij de dealer de hele boostslang inclusief te moeten kopen.

Is hier al eens een slimmerik geweest die ergens anders vandaan de flens los gevonden heeft of van een andere diesel iets nieuws passend heeft gemaakt?
(Van de 1,9Tdi lijken er bv ook erg veel op, maar diameter van de 1,9 weet ik niet)

Re: Boost pipe speling ATL (idem BHC?)

Geplaatst: 27 dec 2021, 15:38
door DED@2
De slang op de foto is die opende EGR aangesloten wordt toch? Die heeft idd wat speling.
Er zijn diverse oplossingen voor, waaronder een nieuwe bij de dealer. Voor zover ik kan beoordelen heeft de pijp van de 1.9 TDI een kortere bocht dan de ATL. Niet geprobeerd.
Bij darkside development hebben ze adapters waar je de slang met het schroefklem op bevestigd. Of een halve maan met afstandbussen die achter de kraag van de slang haakt en gebruikmaakt van de boutgaten van de EGR naar de ASV.

https://youtu.be/hwyI5S1gLow

Deze noemen ze ook wel eens de tie-wrap mod. Dan worden ook de pijp en EGR naar elkaar toe getrokken.

Of

https://www.darksidedevelopments.co.uk/ ... ooler.html

Re: Boost pipe speling ATL (idem BHC?)

Geplaatst: 27 dec 2021, 15:52
door Airspeed
De eerste oplossing met die ‘dog bone collar’ vind ik eigenlijk briljant!
Zo strak moet het ook zitten. Zeker bij wat meer boost 😎
Grote dank weer! 🙏

Re: Boost pipe speling ATL (idem BHC?)

Geplaatst: 27 dec 2021, 16:41
door DED@2
Ja eens en die kan relatief eenvoudig zelf gefabriceerd worden. Hoeft niet mooi te zijn, als het maar functioneert, toch?! 👍
Laat even weten waar je op ben gekomen.

Re: Boost pipe speling ATL (idem BHC?)

Geplaatst: 27 dec 2021, 19:46
door Airspeed
DED@2 schreef:
27 dec 2021, 16:41
Ja eens en die kan relatief eenvoudig zelf gefabriceerd worden. Hoeft niet mooi te zijn, als het maar functioneert, toch?! 👍
Laat even weten waar je op ben gekomen.
Eens, is zelf te maken maar een kitje bevat ook die nieuwe rubberen afdichtingsring en die zou ik er toch ook graag bij hebben. Ik weet die niet los te koop...

Re: Boost pipe speling ATL (idem BHC?)

Geplaatst: 27 dec 2021, 23:11
door Airspeed
Hehe... bij de Freunde (wieder) het antwoord gevonden: de X-vormige pakkingring is weliswaar origineel niet meer te krijgen los, maar een goed alternatief schijnt dit onderdeelnummer te zijn: 3C0 145 117B en is in 46,2mm op de markt:

Bij mijn favoriete online onderdeelboer te vinden onder:
https://www.winparts.nl/koelsysteem---v ... cificaties


Kortom, ik ga zelf maar aan de slag met de 'dog bone' en wat lange tapeinden deze week :)

Re: Boost pipe speling ATL (idem BHC?)

Geplaatst: 01 jan 2022, 19:54
door Airspeed
Nieuwe pakkingring binnen en ff vergeleken met de originele (identiek in praktische zin):

Afbeelding

Afbeelding

Gister geïnstalleerd (5 min werk): dit merkte ik wél direct: loopt mooier onderin en pakt net iets fraaier op.
en dat voor 7,10 euro :mrgreen:

Re: Boost pipe speling ATL (idem BHC?)

Geplaatst: 01 jan 2022, 21:44
door DED@2
Hahaha top, ik heb hem ook net besteld. Ben benieuwd 👍👊

Re: Boost pipe speling ATL (idem BHC?)

Geplaatst: 03 jan 2022, 13:28
door Meepo
Deze neem ik even mee in mijn bestellijstje! :) Maar ik zoek nog even uit of de 1.2 dezelfde afmetingen heeft.