Pagina 1 van 1

Rem ontluchten

Geplaatst: 05 feb 2022, 17:56
door jobro99
Hallo ik ben vandaag met de remmen bezig geweest. De remcilinder links achter was lek. Dat is prima gelukt,alleen moet ze nu alleen nog ontlucht worden. Nu lijkt het er op dat dat door de ABS alleen met vcds kan, klopt dit? Daar had ik geen rekening mee gehouden.is er iemand die een andere oplossing heeft of is er iemand in noord Holland die vcds heeft en dat wil doen op zondag groet John

Re: Rem ontluchten

Geplaatst: 06 feb 2022, 08:45
door kobus1978
Hoi John,

VCDS heb je niet nodig maar wel een vacuüm remontluchter en een compressor, dat is de beste manier.

Wat je ook nog even kan proberen maar dan moet je met zijn tweeën zijn, is het volgende.

Persoon 1 gaat achter het stuur zitten trapt een aantal x op het rempedaal totdat je voelt dat er druk op staat. Vervolgens draait de ander de nippel even open tot dat er een beetje olie uit komt en dan draai je de nippel weer dicht. Deze procedure herhaal je nog een keer en dan zou het goed moeten zijn.

Suc6,

Koos

Re: Rem ontluchten

Geplaatst: 06 feb 2022, 08:55
door eekhoorntje
De rechtkracht verdeler Links/ Rechts is vaak de lastige, gewoon beide kanten ontluchten met 2 personen zoals hierboven ook al stond.
En niet gelijk in 1x veel ontluchten, maar telkens beetje en je komt er wel.

Re: Rem ontluchten

Geplaatst: 06 feb 2022, 17:26
door jobro99
Bedankt voor de reaktie mannen. Vanmiddag begonnen en het gaat de goede kant op,er is lig weer wat druk op het pedaal. Toen ik begon vanmiddag draaide de ontluchtings knuppel van de rechterkant gelijk stuk. Gelukkig had ik gelijk twee remcilindertjes besteld dus die ook gelijk vervangen. De remleiding draaide mee dus daar moest ik ook een nieuwe wartel op zetten,het zat aardig tegen dus Morgen het ontluchten maar af maken omdat het weer begon te regenen.

Re: Rem ontluchten

Geplaatst: 06 feb 2022, 19:03
door Duckman
Deze Gunson remontluchter is serieus handig:

Gunson-remontluchter.jpg
Gunson-remontluchter.jpg (199.45 KiB) 1694 keer bekeken

https://www.gunsonwinkel.nl/contents/nl ... G4062.html

Werkt perfect!!

Moderator edit: details en plaatje voor archief toegevoegd.

Re: Rem ontluchten

Geplaatst: 08 feb 2022, 22:04
door Peter_Maathuis
Inderdaad, ik heb 'm ook. Dan kun je het ook prima in je eentje doen.