Pagina 1 van 6
Van VW naar A2 + onderhoud na aanschaf
Geplaatst: 15 jul 2014, 00:51
door Airspeed
...soort van rijmt (je moet een beetje opvallen bij veel gelijkende topics

)
Mijn naam is Walter en probeer momenteel zsm mijn Passat Vari V6 2,8 uit '99 in te ruilen of te verkopen voor een benzine A2!
Mijn echte passie is (sleutelen aan) een oude kever met inmiddels teveel pk's, maar als dagelijks heb ik altijd al een A2 errug leuk gevonden en daar is het inmiddels tijd voor geworden. Idealerwijs een gele met gele kuipjes, maar voorlopig zal het nog even een 'standaard' 1,4'tje worden denk ik.
Groeten,
Walter
Van VW naar A2 + onderhoud na aanschaf
Geplaatst: 15 jul 2014, 01:04
door Ivocare
Hallo Walter,
Succes met de zoektocht. Mocht je nog een nette A2 zoeken dan heb ik nog een mooie A2 te koop. Ik hoop er een liefhebber voor te kunnen vinden. Als je interesse heb kun je mij een berichtje sturen.
Ivo Caré
Van VW naar A2 + onderhoud na aanschaf
Geplaatst: 15 jul 2014, 17:13
door advanced
dan gaat een 1.4 benzine je (vies) tegenvallen. Waarom geen 1.6 A2?
Van VW naar A2 + onderhoud na aanschaf
Geplaatst: 15 jul 2014, 19:08
door Peter_Audi_A2
Welkom op het forum en succes met het vinden van een geschikte A2.
Heb je al eens proefgereden in een A2?
Gewoon eerst eens doen, het is in bepaalde opzichten een (eigen)wijs karretje en daarmee een
hemelsbreed verschil met de Passat V6 die je nu rijdt.
Wat zijn de redenen om de Passat weg te doen en wat kleiner te gaan rijden?
Van VW naar A2 + onderhoud na aanschaf
Geplaatst: 15 jul 2014, 20:31
door Airspeed
[quote="advanced"]dan gaat een 1.4 benzine je (vies) tegenvallen. Waarom geen 1.6 A2?[/quote]
Een 1,6 A2 zit (helaas) in de regel in een behoorlijk hogere prijsklasse...
Van VW naar A2 + onderhoud na aanschaf
Geplaatst: 15 jul 2014, 20:40
door Airspeed
[quote="Peter_Audi_A2"]Welkom op het forum en succes met het vinden van een geschikte A2.
Heb je al eens proefgereden in een A2?
Gewoon eerst eens doen, het is in bepaalde opzichten een (eigen)wijs karretje en daarmee een
hemelsbreed verschil met de Passat V6 die je nu rijdt.
Wat zijn de redenen om de Passat weg te doen en wat kleiner te gaan rijden?[/quote]
Nee, nog nooit in een A2 gereden, maar het is niet de bedoeling om iets vergelijkbaars als mijn huidige Passat te vinden hoor! De Passat gebruikte ik vroeger alleen voor weekend en grote spullen vervoeren, maar nu rij ik er best veel mee en dat is nooit de bedoeling geweest. De gedachte nu is dus vooral om goedkoper te gaan rijden met zoveel mogelijk binnenruimte. Volgens mij is met het gewicht van 870 kg en het resulterende verbruik door dat gewicht en de aerodynamische body ook tegenwoordig nog lastig te verslaan. Tenminste als je ook het ontwerp van de auto van belang vindt.
Ik heb jaren dagelijks met een Lupo 1,4 gereden (en onderhouden), dus ik ken de motor en het gevoel van een kleine auto vrij goed denk ik.
Ik snap hoe het overkomt vanuit mijn info over wat ik nu "dagelijks" rij, maar het klinkt bijna alsof ik me moet verdedigen dat ik A2 wil gaan rijden... :roll:
Dank voor jullie welkom, tips en goede bedoelingen hoor!
Van VW naar A2 + onderhoud na aanschaf
Geplaatst: 16 jul 2014, 00:00
door Peter_Audi_A2
Kan me inderdaad voorstellen dat het verbruik van de Passat bij dagelijks gebruik nogal in de papieren gaat lopen.
Maar ja een zes-pitter loopt wel heel mooi rond ... 8-)
De binnenruimte t.o.v. de buitenafmetingen zit wel goed bij de A2.
wat betreft gewicht en buitenafmetingen kun je de A2 vergelijken met de Golf 2,
wat betreft de binnenruimte met de golf 4.
Als dat geen vooruitgang is ...
Van VW naar A2 + onderhoud na aanschaf
Geplaatst: 16 jul 2014, 01:28
door HansJan
In je betoog maak je een belangrijke opmerking die in mijn optiek bij de overweging tot het maken van de juiste keuze belangrijk is. Je rijdt best veel kilometers met de Passat. Ben je voornemens het dezelfde aantal met de A2 te gaan rijden? Dan is het wellicht de overweging waard om voor een 1.4TDI 75/90pk of zelfs 1.2L te gaan. Als je dan toch wilt bezuinigen dan is de laatst genoemde een echte spaarpot met kans op een aantal storingen waarop je voorbereid moet zijn.
Zelf hebben wij vorig jaar de keuze voor een 1.4 benzine gemaakt. In de praktijk blijkt dat de motor niet echter over houdt, met name in stadsverkeer is de tamme eerste versnelling geen pretje. De motor moet je flink op toeren houden. Achteraf bezien was een 1.6 was in dat opzicht een betere keuze geweest, maar ook daarvoor geldt dat er mogelijke kostbare gebreken kunnen optreden. Alles valt en staat met het onderhoud en geschiedenis uiteraard.
Succes met de overwegingen!
Van VW naar A2 + onderhoud na aanschaf
Geplaatst: 16 jul 2014, 03:10
door Audi_gekkie
Hallo Walter, welkom op het forum.
Waarom haast maken en niet gelijk op zoek gaan naar je ultieme gele kanarie? :lol:
Succes zoeken naar een geschikte A2 en als je 18.000 of meer kilometers rijdt, zou ik voor een diesel gaan.
Bij mij is bijna alles te koop!

Van VW naar A2 + onderhoud na aanschaf
Geplaatst: 16 jul 2014, 10:46
door Rinus
Veel succes met je zoektocht. En met wat geduld, vind je best een exemplaar, wat aan jou wensen voldoet.