Pagina 1 van 1

A2 van Sjors en Edith

Geplaatst: 02 mar 2015, 22:02
door sjors007
We hebben een tweede auto gekocht vanwege de logistiek uitdagingen die drie jonge kinderen met zich meebrengen. De A2 is het geworden omdat ie leuk is en lekker rijd voor een auto van deze leeftijd, 14 jaar oud de lage vaste kosten. We gaan er ws niet meer dan 5000km/jr mee rijden.
We hebben hem, Edward noemde de vorige eigenaresse hem..., zaterdag 28 feb gekocht bij een leuke Duitse mevrouw in Delft. Na de eerste proefrit in een niet nader te noemen Aziatisch merk was mijn vrouw na de eerste meters al van mening dat we een deal hadden...De verkoopster heeft hem bij haar verhuizing naar Nederland zelf geimporteerd. Ze had alle onderhoudsrekenigen sinds haar aankoop in 2002 bewaard! Dat gaf wel de garantie van goed onderhoud en een mooie km stand van 105.000. km. Er is duidelijk niet bezuinigd op het onderhoud. Van de zomer nog een beurt van 1200 euro gehad met nieuwe schijven, distributie, waterpomp en zo.
Er is altijd wat niet past in dit plaatje en dat is wat olielekkage. Ik zag op een rekening een reparatie advies voor de O ring tussen carteraansluiting en oliepeilstokhouder. Is dat een logische lekkage plaats wat jullie betreft? Mijn collega denkt aan een verstopte carterventilatie slang die toch zijn druk kwijt moet.
We hoepen nog lang te rijden met deze leuke auto.

Groeten van Sjors!

A2 van Sjors en Edith

Geplaatst: 03 mar 2015, 10:32
door HansJan
Welkom op dit forum met een heel herkenbare aanleiding ;-) We zijn hier dol op foto's. Het lijkt me zinvol om de O ring zsm te vervangen. Olielekkage is uiteraard niet wenselijk en het zorgt voor onnodige uitwendige vervuiling van de motor en bodemplaat. Als het niet al teveel moeite is zsm (laten) vervangen. Uit je andere topic te lezen lijkt het er inderdaad op dat er iets met de peilstokhouder loos is. Merk op dat de houder een markering aan de bovenkant heeft die maar op één manier in de houder past.

En dan komen de onvermijdelijke opmerkingen van mijn kant weer voorbij:

1. Vervang de schroeven van de kentekenplaatverlichting zsm door RVS versies, deze rotten makkelijk door en dan wordt het verwijderen van het plaatje bijzonder lastig: http://www.audi-a2.nl/discussion/3440/b ... oorgeroest
2. Controleer de afvoerrubbers onder de motorkap op verstopping
3. Als trotse bezitter kunnen we je vast verwelkomen op de volgende meeting! http://www.audi-a2.nl/discussion/commen ... ment_40976
4. Nog interesse in een opbergbakje onder de handrem: http://www.audi-a2.nl/discussion/commen ... ment_40888
5. Of wellicht een knipperlichtmodule en/of cruise-control: http://www.audi-a2.nl/discussion/3335/g ... etc#latest

Succes met de laatste puntjes en veel plezier van jullie Kogel!

A2 van Sjors en Edith

Geplaatst: 03 mar 2015, 13:42
door Audi_gekkie
Hoi Sjors, leuke voorstelling/intro.
Welkom op dit forum.
Goed dat je je profiel gelijk hebt ingevuld, dit vergemakkelijkt het beantwoorden van technische vragen.
Het adviespunt zou ik zeker ook opvolgen, maar is dit ook de plek waar de olie lekt?
Is de carterplug wel goed aangedraaid? Deze zat bij mij gisteren ook te los, waardoor ik olie verloor. :(

Ik wens jullie veel en lang plezier aan de A2.

Lees dit ook een door. Misschien kom je nog leuke weetjes tegen.
http://www.audi-a2.nl/discussion/2166/w ... dat#latest

A2 van Sjors en Edith

Geplaatst: 03 mar 2015, 20:20
door luukske
Klinkt goed sjors, volgens mij hebben wij deze auto te koop zien staan op marktplaats.
Heel veel plezier ermee, die paar km die je er mee rijdt dan.

A2 van Sjors en Edith

Geplaatst: 03 mar 2015, 21:55
door foppe
Welkom Sjors,

Veel plezier met Edward, een goed exemplaar heb je gevonden hoor, zeker omdat ze door de eigenares zelf is geimporteerd. Daardoor is de volledige historie gewoon bekend !

Heb je nog foto's?

A2 van Sjors en Edith

Geplaatst: 04 mar 2015, 12:48
door sjors007
Dat geeft wel een lekker gevoel idd.
We gaan nog wel wat foto's plaatsen. Heb nog geen gemaakt eigenlijk. Eerst de olielekkage laten verhelpen.