Het Raammechanisme bestaat voor een deel uit een binnen en buitenkabel zoals bij een fiets ongeveer.
Als er nu door 1 of andere oorzaak speling komt op de binnenkabel krijg je dit:
Het witte rondseltje waar ook de draad met 2slagen op zit, wordt aangedreven door de motor, door te veel speling op de binnenkabel kan de draad zich gaan oprollen terwijl hij juist af moet rollen omdat hij klem komt te zitten onder de opgerolde draad op het haspeltje.
De speling wordt meestal veroorzaakt door een afgebroken plastic houdertje waar de ruit mee vast zit. In een enkel geval doordat de buitenkabel door zijn houder geschoten is. Repareren van het oude mechanisme is niet erg zinvol , een nieuwe kost ongeveer €60. Links boven het houdertje wat kan afbreken, meestal doordat de ruit te zwaar op en neer gaat.
Zie ook Howto RAAMMECHANISME VERVANGEN.
Raam bestuurderszijde doet niets meer
- Peter_Audi_A2
- Audi A2 clublid
- Berichten: 3868
- Lid geworden op: 04 feb 2012, 16:45
- Locatie: Rhenen
- Motortype: BBY (1.4 benzine 75pk)
Dat is de afklembeveiliging die in werking komt, bedoeld om te voorkomen dat de vingers/armen klem komen te zitten als je het raam dicht doet.Marti schreef: ↑05 nov 2019, 13:39Nu het probleem van de vraagsteller opgelost is, kom ik even terug op wat hij ook meldde, namelijk dat het raam soms naar beneden ging als het omhoog moest. Ik heb dat ook. Als ik het een klein stukje open heb gedaan en het dan weer dicht wil doen, dan gaat het niet dicht maar juist verder open. Pas als het zo'n driekwart open is, is het bereid om weer dicht te gaan. Ik kan hier mee leven, maar ik vraag me toch af wat er aan de hand kan zijn.
Als de raamgeleiding te stroef wordt, geeft dit hetzelfde effect. Zie ook de tip van @RensTDI in zijn post.